הטעויות שרוב בעלי העסקים עושים ואיך הן עלולות לפגוע לכם בעסק ובמיוחד במערכות היחסים המשפחתיות והחברתיות

הטעות - פגיעה קלה בכנף

דמתי פריירייך אורית

מאמנת לפיתוח חוסן אישי ועסקי

מקטינה בעיות ומגדילה אנשים

החלום של הקמת עסק עצמאי...  כמה מסובך זה כבר יכול להיות? 

טוב. אז תיכננת את התקציב גרוש לגרוש. יש לך תחזית עסקית ואפילו יש לך כבר יועץ עסקי/מאמן עסקי צמוד. מה ההבדלים ביניהם? בפעם אחת אסביר. 
אתה משתדל שכל השיקולים שלך יהיו מחושבים… מנסה לא להוציא על מה שלא חייבים… ובאמת, מתחיל לראות התקדמות, גם אם עדיין בצעדים קטנים. אתה כבר רואה את האור בקצה המנהרה ואפילו מתחיל להאמין בעצמך ובעסק שלך.
ואז… זה קורה… משהו שלא צפית, לא לקחת בחשבון, משהו שלא היה אמור לקרות… זה יכול להיות עובד/ספק/שותף שאיכזב אותך ולא עמד בהתחייבותו… או קושי רגשי מול אדם חשוב, בגידה באמון בין שותפים לדרך, או אפילו קושי בריאותי. 
והנה, הכל נעצר לך שוב. העסק שלך לא מספיק יציב לספוג את הטלטלה הזו, גם אם היא קטנה. מצב הרוח שלך יורד והכל פתאום מאיים להשתלט עליך. 
מה בכלל חשבת לעצמך? למה שזה יצליח? הנה, עובדה – עוד פעם הצרות מגיעות (אם אתה כבר מנוסה ודאי תכנה זאת "אתגר"… אבל זה לא משנה איך תקרא לזה, כי זה עדיין צרה צרורה מבחינתך).
איך ממשיכים מכאן הלאה? 

אז איך כן? 
עליך להבין שזו "רק פגיעה קלה בכנף". נכון, מעצבנת ומיותרת. נכון, אם רק היית יודע… אבל כל זה כבר לא רלוונטי להצלחה של העסק שלך ברגע שזה כבר התרחש. 
כל מה שנותר כעת, זה לתרגל את הפעולות הבאות: 
#  לעצור להערכת מצב מחודשת. לא להמשיך "על אוטומט" באותה דרך בשום מצב. לבחון אם יש היבטים שהפכו לבעייתיים. רצוי לשבת עם יועץ מקצועי שמכיר את העסק ואותך ומסוגל לפזר לך ואיתך את העננים. אולי אפילו יצמח מזה טוב. אולי נמנעו ממך טעויות עתידיות. 
#   לבחון את המשאבים מחדש ולתקף את לוחות הזמנים של יתר הפעילויות העסקיות. 
#   לא להתעלם מהפן הרגשי של האירוע. התעלמות מהרגש תהווה עבורך מכשול בהמשך. לברר מה מפריע לך בהתנהלות שקרתה. למה זה קרה? איך להימנע מאכזבות כאלו בעתיד. לעיתים, תגלה שיש לך דפוס של התנהגות רגשית של ציפיה מופרזת מאחרים ואכזבה והתרחקות קיצוניות כשדברים לא הולכים כפי שתיכננת. למד למתן את התגובות הרגשיות שלך ולתת להן ביטוי. מומלץ בכלים של תת מודע – אם אתה רוצה לשמוע לעצתי ולחסוך לעצמך זמן יקר. לא תמיד אנו מבינים מה באמת מפריע לנו, מה מניע אותנו וממה אנו מתחרחקים מבלי לשים לב. 
#   לשמור את העיניים על השול הימני (שוליים ברבים. שול ביחיד)… לא להסתנוור מהאתגרים/קשיים ופשוט לשמור על קו הנסיעה באופן עקבי ובטוח. 
#   וכמובן, לנשום עמוק, לנהל רישום של כל ההצלחות עד כה – כן, אנחנו חייבים להיזכר בהצלחות במיוחד ברגעים הקשים – לקרוא שוב את החזון, להיזכר בכל הסיבות שלנו לנהל עסק עצמאי… לצאת למסעדה טובה… להרגע… ולחזור למסלול כמה שיותר מהר. 

לסיכום,

כדי להצליח לנהל עסק מצליח, לא מספיק בכך שיש לך שירות/מוצר טובים. לא מספיק שקיבלת הדרכה ראשונית, או שיש לך איזה חבר או יועץ, "שעל הדרך" זורק לך עצה פה, עצה שם.  כדי לנהל עסק מצליח, נדרשת לך שיטה וליווי רציף, שתקצר לך את זמן הלמידה… שתאפשר לך לראות את העסק שלך מלמעלה, "ממעוף הציפור" … להתעלות מעל לכל הרגשות והקשיים היומיומיים ולהבין לאן אתה הולך ומה הדרך הנכונה ביותר להגיע לשם. 

עד פה להיום. יאללה לעסק. נחזור לעבוד 🙂 

אהבתם? שתפו: 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ממני, 
הד.פ.א שלך!

כל הזכויות שמורות לדפאות בע"מ © 2019

×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן