הטעויות שרוב בעלי העסקים עושים ואיך הן עלולות לפגוע לכם בעסק ובמיוחד במערכות היחסים המשפחתיות והחברתיות

הטעות - חיקוי של המתחרים

דמתי פריירייך אורית

מאמנת לפיתוח חוסן אישי ועסקי

מקטינה בעיות ומגדילה אנשים

החלום של הקמת עסק עצמאי...  כמה מסובך זה כבר יכול להיות? 

הטעות - חיקוי של המתחרים

אם הגעת עד כאן, זה אומר שיש לך רצון אמיתי להצליח ולייצר שינוי בחייך ובהתנהלות העסקית שלך. כדאי מאוד שתזכור את זה בכל פעם שאתה מרגיש צורך "להציץ" קצת מעבר לגדר, אצל המתחרים ולבחון מה הם מפרסמים, מה הם מוכרים, באילו מחירים וכו'.
זו מלחמה מיותרת שאין לה סוף. תמיד יקום עוד מישהו שמציע את השרות/מוצר שלך. תמיד הלקוחות יגידו לך שאצל המתחרים זה זול יותר… ככה המשחק מתנהל. הגיע הזמן להפנים ולהבין שההתעסקות הבלתי פוסקת במתחרים, מעכבת את הצמיחה העסקית שלך. 

אז איך כן? 
#   לבחון מה הבידול העסקי שלך? מה יש לך להציע ללקוחותיך שלאחרים אין, ולהתמקד בזה!
#   לבחון את המיתוג שלך ואת הנראות שלך במדיה ובכלל ולשפר ככל שיש צורך לשפר. 
#   לבחון את המסרים השיווקיים שלך ולהקפיד לתת ללקוחותיך ערך ללא בקשת תשלום. 
#   לא להתחייב לדברים שאינך מסוגל לספק ובמקביל, להתמקד בטיוב תהליכי העבודה העסקיים שלך באופן שיאפשר לך להתחייב על שרות/מוצר ברמה גבוהה… כזו שתהפוך אותך למומחה בתחומך, לאוטוריטה, למי שחייבים לשמוע מה יש לו להציע, גם אם רוצים אחר כך ללכת לגשש אצל המתחרים.
#   לתמחר נכון את המוצרים/שרותים שלך, להכיר את נקודת האיזון הכללית של העסק, כמו גם את נקודות האיזון ביחס לכל מוצר/שרות… להבין את ההבדל בין תמחור להמחרה… לתכנן את מחירון השירותים/המוצרים שלך… לקבוע הנחות קבועות בשל כמות, אופי התשלום, עיתוי/מבצע ולהקפיד להיצמד אליהן ובשום אופן לא להסכים למצהב בו המחיר יורד ככל שהלקוח מתווכח יותר. העסק שלך אינו שוק. יש רציונאל בקביעת המחירים. המחיר הנכון יבטיח שתוכל לספק ללקוחות שלך שירות מעולה ולהיות עדיין בשטח כשירצו ממך דברים נוספים, או אחריות/המשך טיפול וכו'. 

לסיכום,

כדי להצליח לנהל עסק מצליח, לא מספיק בכך שיש לך שירות/מוצר טובים. לא מספיק שקיבלת הדרכה ראשונית, או שיש לך איזה חבר או יועץ, "שעל הדרך" זורק לך עצה פה, עצה שם.  כדי לנהל עסק מצליח, נדרשת לך שיטה וליווי רציף, שתקצר לך את זמן הלמידה… שתאפשר לך לראות את העסק שלך מלמעלה, "ממעוף הציפור" … להתעלות מעל לכל הרגשות והקשיים היומיומיים ולהבין לאן אתה הולך ומה הדרך הנכונה ביותר להגיע לשם. 

עד פה להיום. יאללה לעסק. נחזור לעבוד 🙂 

אהבתם? שתפו: 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ממני, 
הד.פ.א שלך!

כל הזכויות שמורות לדפאות בע"מ © 2019

×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן