הטעויות שרוב בעלי העסקים עושים ואיך הן עלולות לפגוע לכם בעסק ובמיוחד במערכות היחסים המשפחתיות והחברתיות

הטעות - ציפיה לעזרה כספית מאחרים

דמתי פריירייך אורית

מאמנת לפיתוח חוסן אישי ועסקי

מקטינה בעיות ומגדילה אנשים

החלום של הקמת עסק עצמאי...  כמה מסובך זה כבר יכול להיות? 

אתה מוקף חברים, בני משפחה, מנטורים ויועצים. כולם "שם בשבילך". כביכול, עושים איתך את הדרך, מעודדים, תומכים, מתכננים איתך תוכניות ואף חולמים איתך את ההצלחה הגדולה. 
הכל טוב ויפה, עד שזה מגיע לכסף. 
גם אם כבר נעזרת כספית בחלק מהקשרים שלך, הרי שבסופו של דבר, אם אין לך תחזית עסקית מוגדרת ושיטה להכניס כסף לעסק, הרי שאתה הולך באופן בטוח לקראת הסתבכויות נוספות ועל הדרך עלול לגרור את עצמך ואת הסובבים אותך לקשיים כלליים ולמריבות. 

אז איך כן? 
  להפריד באופן מוחלט בין העסק שלך לבין המשפחה והחברים. זקוק לתמיכה? גייס יועץ מומחה. אל תעמיס את העניינים העסקיים שלך ואת החלומות והאכזבות שלך על המשפחה והחברים וכך גם לא תתאכזב מכל מי שלא רואה או מבין את ההגיון העסקי שלך. 
#   לעצור ולתכנן: במה עוסק העסק שלך? מה המוצרים/השרותים שלך ולמה שהלקוחות יעדיפו לקנות דווקא ממך? בעלי עסקים רבים מתקשים לענות על השאלה הזו. 
 לבנות תחזית עסקית ריאלית, שלוקחת בחשבון בלת"מים (אירועים בלתי מתוכננים), כדי להוריד את רמות חוסר הודאות בעסק ולנצל בחוכמה כל שקל וכל סיוע אם עדיין יש לך אפשרות ודרך להשיגם. 
#   לגייס מימון אך ורק אחרי שיש לך תכנית פעולה טובה ביד. אחרת, אתה מסתכן בניצול התקציב לאפיקים לא נכונים ובכך שלא תוכל לקבל בהמשך מימון נוסף. 
#   לנהל תזרים באופן יומי. לעקוב אחר ההוצאות וההכנסות. לא להילחץ ולטמון את הראש בחול. בשום מקרה לא להתעלם משיחות הטלפון של הבנק ולא לדחות את בדיקת החשבון – כי זה מוריד לך את המוטיבציה ומכניס אותך לדיכאון. להפך, להיכנס לנושא בכל הכח. לבדוק. לתאם. לתזמן הוצאות. בקיצור: לקחת חזרה את השליטה על המצב הכלכלי.

לסיכום,

כדי להצליח לנהל עסק מצליח, לא מספיק בכך שיש לך שירות/מוצר טובים. לא מספיק שקיבלת הדרכה ראשונית, או שיש לך איזה חבר או יועץ, "שעל הדרך" זורק לך עצה פה, עצה שם.  כדי לנהל עסק מצליח, נדרשת לך שיטה וליווי רציף, שתקצר לך את זמן הלמידה… שתאפשר לך לראות את העסק שלך מלמעלה, "ממעוף הציפור" … להתעלות מעל לכל הרגשות והקשיים היומיומיים ולהבין לאן אתה הולך ומה הדרך הנכונה ביותר להגיע לשם. 

עד פה להיום. יאללה לעסק. נחזור לעבוד 🙂 

אהבתם? שתפו: 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ממני, 
הד.פ.א שלך!

כל הזכויות שמורות לדפאות בע"מ © 2019

×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן