כדי להצליח להוביל את הארגון אתה חייב להיות חסין בפני סוגים שונים של משברים

האם אתה מבין שמשבר בתחום אחד עלול לגרור אחריו תחומי חיים אחרים?

האם למדת לקח ממשברים קודמים ואתה חושב שזה מחסן אותך מהעתיד? 

האם העובדה שאתה "לבד בצמרת" מקשה עליך את ניהול המשבר? 

"בשוטף, כמנכ"ל מנוסה, אתה יודע הכי טוב לנהל את הארגון שלך. בזמן משבר, אתה פועל תחת מערכת של לחצים שלרוב, מונעת ממך לפעול במיטבך". 

הי, שמי אורית, מאמנת ויועצת עסקית. אני עובדת עם מנכ"לים שכירים ועצמאיים ומתמחה בפיתוח חוסן אישי-עסקי-ארגוני.
במהלך עבודתי גיליתי, שגם מנכ"לים מנוסים עלולים בזמן משבר, לקבל את ההחלטות הלא נכונות כיוון שפעלו תחת אילוצים ולחצים שהעיבו על שיקול דעתם.

למה זה קורה? 
תת המודע שלנו רוצה להגן עלינו, זה הכל. בשוטף, אנחנו לא שמים לב לכל השיקולים הלא רציונליים שאנו מבצעים על בסיס יומי. בזמן משבר, הכל מועצם. הפתרון הוא לוודא שההחלטות המתקבלות לא תהיינה מושפעות מחוויות שליליות קודמות, ותאפשרנה מיצוי הפוטנציאל. 

איך אני עושה זאת? 
על ידי תהליך אימון מבוסס ידע וניסיון מעולם העסקים בשילוב כלים מעולם ה- NLP (לא מודע), בדיסקרטיות מירבית.

אני מזמינה אותך פשוט ליצור עמי קשר ולתאם פגישת הכרות, בה נברר את הצרכים היחודיים שלך ונתאים להם פתרון יעיל.

תכיר את מנכ"ליסט

תכנית לפיתוח
חוסן אישי, עסקי וארגוני

מבית דפאות בע"מ

שמאפשרת לך להיות ממוקד במטרות ובהובלת הארגון תוך צמצום שיטתי של משברים והפרעות, שניתן היה למנוע על ידי הערכות מקדימה נכונה, או לפחות לנטרלם בחוכמה עם התפרצותם מבלי לייצר הסלמה נוספת.

חוסן אישי-ניהולי

חוסן אישי-ניהולי, הוא יכולת העמידות וההתמודדות שלך כמנהל, בפני מצבים לא צפויים בחייך האישיים ו/או בארגון, בהם נקיטת פעולות לא נכונות, או המנעות מפעולות הכרחיות, יכולים להפוך את אותם מצבים למשבר רחב היקף, שבמהרה נותן את אותותיו בחיי הארגון ובתוצאותיו העסקיות.

תופעת "החיים הקורסים"

אירוע נקודתי עלול להתפתח למה שאני מכנה בשם "תופעת החיים הקורסים", המאופיינת בהדרדרות מהירה יחסית של המנכ"ל גם בתחומי חיים, שלכאורה, לא קשורים לחווית המשבר המרכזית. הקריסה הזו מתרחשת בעקבות קבלת החלטות כשאתם "עם הגב לקיר", כשאתם בלחץ ומוצפים רגשית ולא מסוגלים לראות את התמונה המלאה, מה שעלול לסכן את המוניטין המקצועי שלכם ולהסיח את דעתכם מהובלה בוגרת ומקצועית של הארגון להשגת מטרותיו.

איך נפעל?

לאורך התהליך נלמד כלים מעשיים לפיתוח שלושת מרכיבי החוסן שלך ושל הארגון:

שיפור ביצועי הארגון: 

מיקוד במנכ"ל עצמו

תחילת התהליך במנכ"ל עצמו, כמי שמוביל את הארגון.
כל פגיעה במנכ"ל, בין אם אישית או מקצועית, עלולה לערער את שיווי המשקל של הארגון כולו ולייצר פגיעה במעגלים הולכים ומתרחבים. 

כדי לייצר רמות גבוהות של חוסן עבור המנכ"ל, חשוב לי מאוד להכיר אותו בסביבתו הטבעית, לבחון את מערכות היחסים שלו עם הצוות שלו, לבחון את דרכי התקשורת שלו, את הדרך בה הוא תופס את העולם, לברר אילו חוויות אישיות או מקצועיות חיוביות או שליליות הוא סוחב איתו בדרך, ולייצר קודם מולו, את היכולת לפעול ולהגיב אחרת, נוכח אירועים ו/או אנשים שסביבו, כדי לייצר לו שיתופי פעולה והצלחה. 

פתרונות ליצירת חוסן ומניעת משברים

טיפול במשבר נקודתי

לפרק את האירוע לגורמים, לטפל בבעיה ולהרכיב מחדש

לקצר את הטיפול במשבר

כשאנחנו במהלך משבר, הרגש גבוה, האמונות שלנו מנהלות אותנו ואנו מתקשים לראות את התמונה המלאה. בתהליך קצר, ניתן למקד את המנכ"ל בפעולות האפקטיביות עבורו ולסייע לו לקצר את זמן הטיפול במשבר. המשבר יכול להיות אישי-זוגי, מול הצוות, מול ועד עובדים, מול הנהלה בכירה ועוד.

אנשים לא נגדך, הם פשוט בעד עצמם!

אימון לחוסן מנטלי ורגשי

תהליך אימוני

בשונה מטיפול במשבר נקודתי, נעבוד על תהליכי מניעה ונוודא שיהיו לך כלים וכישורי התמודדות במצבי משבר בהווה ובעתיד ונייצר מנגנוני התאוששות וחזרה לשגרה. התהליך מתאים למגוון תחומי חיים, לרבות זוגיות, תקשורת, ועוד.

כשהספינה טובעת, כולם בורחים

גיבוש צוות ההנהלה

לרתום את הצוות

במיוחד בזמן משבר, קיים קושי לתפקד ביעילות, במקביל להקדשת תשומת הלב הנכונה ושמירה על צוות ההנהלה. כאשר הספינה מתחילה לשקוע, כולם מתחילים לברוח... יש צורך בתהליך מהיר יחסית שיגבש את כולם לפתרון הבעיה.

שלח לי את פרטיך כעת ואצור איתך קשר: 

כל הזכויות שמורות לדפאות בע"מ © 2021

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן